Zdrowa podróż

Ozonator powietrza i wody z elektronicznym timerem GL3189

OZONATORY POWIETRZA WODY
173.9
PLN
Ozonator powietrza i wody z elektronicznym timerem GL3189
Ozonator powietrza i wody GL3189
 • promocja
instore_only
Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
24 godziny
Cena: 173,90 zł 190,00 zł
Cena netto: 141,38 zł
szt.

 

Ze względu na duży wybór ozonatorów i jonizatorów oraz różnorodne ich zastosowania zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Chętnie pomożemy w wyborze w zależności czy potrzebują Państwo urządzenie do zastosowania w domu, biurze, restauracji, pomieszczeniach gospodarczych, do ozonowania powietrza, wody czy żywności.

Ozonator z elektronicznym timerem GL3189

Wyjątkowo prosty w obsłudze.

Zastosowanie ozonatora

Urządzenie:

 • oczyszcza powietrze w domu i biurze
 • oczyszcza klimatyzację w samochodzie
 • likwiduje roztocza w mieszkaniu, a przede wszystkim w sypialni ( do ozonatora dodajemy worek do ozonowania pościeli)
 • likwiduje pestycydy i funicydy w owocach, warzywach i innych artykułach spożywczych, jest stosowany w ozonowaniu mięsa i ryb
 • likwiduje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach (ozonator jest stosowany przez właścicieli kotów, psów, hodowców zwierząt)
 • jest skuteczny w likwidowaniu w mieszkaniu grzyba
 • ozonator likwiduje zapachy dymu nikotynowego
 • odświeża obuwie

 

Ozon działa bakteriobójczo, usuwa lub ogranicza bakterie wirusy, grzyby, pleśnie, pestycydy, fungicydy, roztocza, pyły i pyłki alergiczne w powietrzu i wodzie, oraz jako gaz dociera zarówno do produktów żywnościowych jak i do wszelkich przedmiotów w pomieszczeniu ozonowanym.

Obejrzyj ozonator w 3D !!!

Jako jeden z najsilniejszych utleniaczy usuwa wszelkie zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego w tym tytoniowe, od zwierząt i ptaków, pożarowe, popowodziowe i inne. W większych stężeniach zabija insekty i gryzonie których żaden inny środek nie jest w stanie całkowicie wyeliminować. Ozon nie maskuje zapachów lecz je usuwa.

Ozon doskonale rozpuszcza się w wodzie, dotleniając ją i usuwając z niej wszelkie zanieczyszczenia i wtrącenie typu chlor, żelazo, wapń, glony itp.

Ozonator zaopatrzony jest w dwie rurki i trzy dyfuzory umożliwiające ozonowanie wody zarówno dla celów spożywczych i oczyszczających produkty w kuchni jak i pielęgnacji ciała w łazience.

Usuwanie bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, fungicydów i pestycydów z owoców, warzyw, ryb w celu ich sterylizacji i przedłużenia świeżości. Produkty należy włożyć do plastikowego lub szklanego naczynia, zalać wodą do całkowitego zanurzenia. Na dnie pojemnika umieścić rurkę z dyfuzorem. Włączyć ozonator na 10 minut po czym wyjąć z wody. Po zakończeniu ozonowania warzywa można od razu gotować. Owoce - odczekać przed spożywaniem około 10 minut. Można to również wykonywać ozonem w postaci gazu. Owoce warzywa włożyć do odpowiednio dużej torebki foliowej i rurką doprowadzić ozon przez 10 minut.

Ozonowanie pomieszczeń: pokoje, kuchnie, łazienki, sanitariaty itp. Skutecznie je sterylizuje i usuwa wszelkie zapachy jak dym papierosowy, zapach moczu, farby, spalenizny i zwierząt domowych. Pomieszczenia do 16 m2 ozonujemy 2 razy po 40 minut z przerwą 1 godzinną, po czym wywietrzymy. Pomieszczenia do 24 m2 ozonujemy trzykrotnie po 60 minut. Ozonator lub wężyk ozonatora należy umieścić możliwie wysoko, ponieważ ozon jest cięższy od powietrza. Dobrze jest aby w ozonowanym, zamkniętym pomieszczeniu włączony był nieduży wentylator mieszający powietrze. W czasie ozonowania w pomieszczeniu nie powinni przebywać ludzie ani zwierzęta.

Ozonowanie lodówki Należy włożyć silikonową rurkę do komory lodówki z produktami. Zamknąć drzwiczki. Ozonować dwa razy po 15 minut z przerwą 30 minut. W ten sposób usuwamy zapachy, grzyby, bakterie. 

  Ozonowanie lodówki

Ozonowanie samochodu

Ozonator może być stosowany do ozonowania samochodu. Usuwa z jego wnętrza, tapicerki, przewodów wentylacyjnych oraz klimatyzacji pleśń, bakterie, grzyby, bakterie. Aby skutecznie wyozonować samochód należy zastosować ozonator 2 razy po 30 min. Wylot ozonu należy umieścić jak najwyżej, ponieważ jest on cięższy od powietrza. W samochodzie można włączyć obieg wewnętrzny powietrza oraz klimatyzację.

   Ozonowanie samochodu

Kąpiel ozonowa Działa korzystnie na skórę, odpręża organizm, usuwa cellulit, grzybice, trądzik, atopowe zapalenie skóry. Pomaga w trudno gojących się ranach. Rurkę z dyfuzorem umieszczamy w napełnionej częściowo wodą wannie o temperaturze wody do 45oC i ozonujemy przez 10 minut.

  Woda ozonowana do kąpieli

Ozonowana woda pomaga także w pozbyciu się brzydkiego zapachu stóp.

Odkażanie i odświeżanie mięsa, drobiu jaj w celu usunięcia mikroorganizmów.
Ładunek do 5 kg umieścić w naczynia, zalać wodą, ozonować 20-30 minut. Wylać wodę, osuszyć. Produkty można przyrządzać bezpośrednio do spożycia lub przechowywać w lodówce.

Ryby, owoce morza
Ozonowanie jak mięsa ale czas ozonowania około 10 minut.

Ozonowanie ryżu, grochu, fasoli, kasz gruboziarnistych.
Umyć w wodzie, następnie umieścić w naczyniu, zalać wodą. Na dnie naczynia umieścić rurkę z dyfuzorem. Ozonować 10 minut. Gotować w wodzie na którą działał ozon. 

Okres połowicznego rozpadu ozonu wynosi w powietrzu od 40 do 30 minut, a w wodzie od 30 min do kilku minut. W ten sposób po 2 godzinach wyprodukowany ozon prawie w całości powraca do naturalnego tlenu, a w tym czasie pełni funkcje silnego sterylizatora i utleniacza.

Dane techniczne

 • Napięcie zasilania 220-240 V/50Hz
 • Znamionowa moc pobierania  20 W 
 • Znamionowa wydajność ozonu 400 mg/h
 • Wydajność pompy 3,5 l/min
 • Poziom hałasu < 35dB
 • Żywotność ozonatora 4000 godz.
 • Emisja jonów ujemnych 3x106/cm3
 • Waga brutto 1200 g (z wężami silikonowymi i dyfuzorami)
 • Obsługiwane powierzchnie 10÷40 m²
 • Wymiary 27x19x7,5cm
 • Programowany czas pracy ozonatora 1÷30 min
 • Rodzaj pracy S2-30 min (do 30 min- z przerwą min. 1 godz.)
 • Środowisko pracy: wewnątrz wentylowanych
 • Gwarancja 1 rok
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Okazje.info
Pobieranie danych...
Click Shop | Hosting home.pl