Jacobs2

Woda zjonizowana alkaliczna i kwaśna - najczęstsze pytania i odpowiedzi.

WODA ZJONIZOWANA ALKALICZNA I KWAŚNA - NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI

W jaki sposób woda wpływa na nasze zdrowie?

Człowiek składa się w większości z wody. W każdym ciele dorosłego człowieka znajduje się ponad 40-45 litrów płynów różnego rodzaju – krwi i płynów komórkowych oraz międzykomórkowych – co sprawia, że aż 70% masy organizmu to właśnie woda. Prawidłowa praca wszystkich organów, tkanek i komórek zależna jest od ruchu płynów i związanej z nimi wymianą substancji odżywczych. Zaburzenia tego ruchu prowadzą automatycznie do chorób, osłabienia i problemów ze zdrowiem. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy, że wiele kłopotów zdrowotnych to właśnie wynik nieprawidłowego obiegu cieczy i niedostatecznego nawodnienia organizmu. Z pokarmu zawierającego cukry i tłuszcze ciało ludzkie może samodzielnie odzyskać zaledwie 300 mililitrów wody i dlatego właśnie zmuszeni jesteśmy do picia ok 2-2,5 litra wody dziennie. Oprócz ilości, ogromne znaczenie ma też jednak jakość i rodzaj spożywanej wody.

Jakie są właściwości wody alkalicznej i dlaczego jest nazywana „wodą żywą”?

Woda alkaliczna ma zasadową wartość pH i ujemny ładunek elektryczny, dzięki czemu posiada bardzo cenne dla człowieka właściwości. Wspomaga regenerację komórek, lekko podnosi ciśnienie krwi, zwiększa wigor, dodaje energii i przyspiesza procesy gojenia. W procesie jonizacji wytrąca się osad, który składa się z tlenków ciężkich metali i izotopów niebezpiecznych pierwiastków, co pokazuje jak zanieczyszczona jest zwykła woda. Woda alkaliczna jest ich pozbawiona i dlatego doskonale reguluje poziom wapnia we krwi i działa jak naturalny przeciwutleniacz. To właśnie jej niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie sprawił, że zaczęto nazywać ją „żywą wodą”.

W jaki sposób woda zjonizowana wpływa na organizm?

Płyny znajdujące się w ludzkim ciele nie są obojętne elektrycznie. Woda jonizowana jest do nich pod tym względem bardzo podobna. Ponieważ podobne ładunki się przyciągają, organizm z łatwością absorbuje wodę zjonizowaną. To zaś bezpośrednio wpływ na regulację bilansu wodnego i odczyn pH, co pozwala szybko i skutecznie przywrócić komórkom, tkankom i całym organom możliwość regeneracji i prawidłową pracę.

Jak wynaleziono wodę zjonizowaną?

Istnieje kilka wersji, mówiących o powstaniu tej idei. Najbardziej prawdopodobna z nich wskazuje na osobę profesora A. Aliochina, który pracował w Taszkienckim Instytucie Naukowych Badań Gazu. W czasie badań nad emulsjami przeprowadzono proces elektrolizy, w naczyniu podzielonym na dwie odrębne komory. Przegroda wykonana została z tworzywa, które było nieprzenikalne dla dużych molekuł wody, ale pozwalało na swobodne mieszanie się jonów w oby komorach. W wyniku działania prądu woda otaczająca katodę zyskała ładunek dodatni i zyskała kwasowe pH, a woda przy katodzie naładowała się ujemnie i zyskała cechy alkaliczne. Zauważono też, że po odłączeniu napięcia płyny zachowują swoje właściwości. Uzyskane w ten sposób dwa rodzaje wody przelano do pojemników i pozostawiono w nich na dłuższy czas. Pracownicy placówki zaczęli używać wody kwasowej i alkalicznej do mycia i bardzo szybko zauważyli, że przyspiesza ona znacząco gojenie się ran, co stało się powodem dalszych i bardziej szczegółowych badań. Jej właściwości okazały się tak zaskakujące i pozytywne, że aktualnie opracowano już ponad sto różnych wynalazków opierających się na wykorzystaniu zjawiska jonizacji wody. Jednym z krajów, w których powszechnie używa się jonizatorów jest Japonia, gdzie mają one oficjalny status Urządzeń Medycznych.

W jaki sposób woda staje się zjonizowana?

Wodę zjonizowaną produkuje się ze zwykłej wody, a w procesie tym niezbędny jest jonizator wody. Do tego celu stosuje się proces elektrolizy, prowadzony w jonizatorze wyposażonym w dwie oddzielnej komory. Jedna z nich podłączona jest do anody, a druga do katody. W trakcie jonizacji jedna partia wody uzyskuje lekki ładunek elektryczny i alkaliczną wartość pH (ok. 8-12 jednostek), podczas gdy druga ładowana jest dodatnio i zmienia swoje pH na kwasowe (ok. 2-6 jednostek).

Czy woda kwasowa też wpływa na zdrowie?

Woda kwasowa to również ciekawa substancja o niezwykłych właściwościach. Ma ona odczyn kwasowy i dodatni potencjał elektryczny. W jej składzie znaleźć można niewielkie ilości chloru oraz rozpuszczonych soli. Dzięki temu jest to niezwykle skuteczny środek bakteriobójczy i może być z powodzeniem używana jako środek dezynfekujący. Z racji działania antyseptycznego nazywa się ją „martwą wodą”. To wspaniałe remedium na przechłodzenie, bóle gardła i objawy grypy. Do pozbycia się zarazków i drobnoustrojów z górnych dróg oddechowych wystarczy starczy płukanie ust i nosa z pomocą wody kwasowej.

Czy można stosować jednocześnie wodę zjonizowaną i leki?

Popijanie lekarstw wodą jonizowaną nie jest zalecane, z racji jej przyspieszonego wchłaniania. To zaś może znacząco wpłynąć na prędkość absorbcji substancji aktywnych z przyjmowanych medykamentów. Z tego samego powodu lekarze nie zalecają popijania leków mlekiem i niektórymi sokami, które również silnie zmieniają prędkość przyswajania farmaceutyków.

Co wpływa na aktywność wody?

Aktywność to cecha określana przez dwa parametry: nadany wodzie ładunek elektryczny, czyli potencjał oksydacyjno-redukcyjny (ORP) oraz wartość pH, określająca czy do czynienia mamy z wodą alkaliczną czy kwasową.

Czy woda zjonizowana to lek nad lekami (panaceum)?

Woda zjonizowana nie wyleczy wszystkich chorób i najprawdopodobniej nigdy nie zostanie wynaleziony preparat zdolny pokonać wszelkie dolegliwości. Jednak dla osób, które pragną zadbać o zdrowie, poprawić odporność i zagwarantować sobie ochronę przed wieloma niebezpiecznymi schorzeniami, zjonizowana woda może okazać się naprawdę „magiczną” substancją. To przecież właśnie woda jest najważniejszym składnikiem organizmu i to od niej zależy najwięcej. Zjonizowana woda jest naturalna i zawiera żadnych sztucznych składników chemicznych, dzięki czemu jest dla ludzkiego ciała bezpieczna i doskonale do niego dopasowana. Woda zjonizowana to wspaniały środek profilaktyczny, który uchroni przed wieloma problemami. A przecież nie od dziś wiadomo, że znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Jakie zalety ma woda zjonizowana?

Woda zjonizowana, Woda zjonizowana pod względem struktury przypomina w znacznym stopniu płyny występujące w ciele ludzkim. Dzięki temu jest znacznie lepiej przyswajalna niż woda pozyskiwana z wodociągu i wpływa znacząco na regulację bilansu wodnego i zakwaszenia organizmu.

Jakie jeszcze zastosowanie ma woda zjonizowana?

Żywa woda ma pozytywny wpływ nie tylko na ludzi, ale także na inne organizmy żywe. Jej właściwości doceniają ogrodnicy i rolnicy, zajmujący się roślinami i zwierzętami. Nasiona podlewane zjonizowaną wodą znacznie szybciej kiełkują, wzrastają i owocują. Alkaliczna wodą można także poić drób, cielaki, świnie i inne zwierzęta hodowlane. Wpłynie ona bardzo pozytywnie na ich zdrowie i przyczyni się do szybszego wzrostu. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Okazje.info
Pobieranie danych...
Sklep internetowy od home.pl