Produkt dnia
Wykorzystanie ozonatorów we wspomaganiu gojenia ran

Wykorzystanie ozonatorów we wspomaganiu gojenia ran

Ozon został odkryty w roku 1785, a nazwano go w rok później od greckiego słowa „oxygenium” oznaczającego pachnący. W Polsce prekursorem ozonoterapii był prof. dr hab. n. med. Zygmunt Antoszewski, twórca pierwszego „sztucznego płuco-serca”. Szczególny zapach towarzyszący ozonowi znamy jako zapach powietrza po burzy. Ozon jest wykorzystywany w leczeniu chorób naczyń, w okulistyce, neurologii, ginekologii, urologii   i w onkologii – w leczeniu raka oraz w leczeniu ran. Początkowo był wytwarzany z tlenu medycznego, a obecnie przez niewielkich rozmiarów ozonatory.

czytaj całość »
Wpływ roślin na jakość powietrza w mieszkaniu

Większość z nas wybiera rośliny doniczkowe pod kątem ich estetyki. Nie da się ukryć, że niektóre gatunki są bardzo dekoracyjne, ale szczególną uwagę warto zwrócić na te, które dodatkowo mają wyjątkowo korzystny wpływ na jakość powietrza w mieszkaniu. Z ich pomocą uda nam się zadbać o odpowiedni mikroklimat, co pozwoli przeciwdziałać wielu dolegliwościom zdrowotnym.

Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – dlaczego jest takie ważne?

czytaj całość »
Zjonizowana woda alkaliczna – wywiad z lekarzem

Zjonizowana woda alkaliczna – wywiad z lekarzem

W ostatnim czasie w prasie pojawiło się wiele artykułów o wodzie zjonizowanej, wspomagającej organizm w walce z wieloma schorzeniami, których główną przyczyną jest stres oksydacyjny tzw. zakwaszenie organizmu. Temat wody zjonizowanej cieszy się w Polsce coraz większą popularnością wśród pacjentów, ale także wśród lekarzy. W bieżącym miesiącu ukazała się książka „Woda zjonizowana. Mity, fakty, medycyna”, w której można znaleźć wiele odpowiedzi na pytania dotyczące tego zagadnienia. Przedstawiamy Państwu wywiad z Panią dr n. med. Haliną Brodecką-Klecha, autorką książki i zapraszamy do pogłębienia wiedzy na temat skuteczności stosowania wody zjonizowanej alkalicznej.

czytaj całość »
ZJONIZOWANA WODA ALKALICZNA W WALCE Z DNĄ MOCZANOWA I ZAKWASZENIEM ORGANIZMU

ZJONIZOWANA WODA ALKALICZNA W WALCE Z DNĄ MOCZANOWA I ZAKWASZENIEM ORGANIZMU

Dna moczanowa (zwana też podagrą lub artretyzmem) to poważna choroba metaboliczna, która powoduje silne stany zapalne słabo unaczynionych tkanek i stawów. Nieleczona dna moczanowa prowadzi często do bardzo poważnych powikłań oraz silnych stanów bólowych, które nasilają się wraz z postępem choroby. To wyjątkowo nieprzyjemne schorzenie dotyka coraz więcej osób. Nieprawidłowa dieta i dynamiczny tryb życia współczesnego człowieka prowadzi do nadmiernego zakwaszenia organizmu, co może być bezpośrednią przyczyną zachorowania na dnę moczanową. Czy istnieją metody, które pomagają walczyć z tą chorobą?

 

czytaj całość »
Srebro koloidalne – właściwości i zastosowanie

Srebro koloidalne – właściwości i zastosowanie

W XIX wieku srebro koloidalne pełniło ważną rolę w medycynie i chociaż obecnie wiele osób zapomniało o jego efektywnym działaniu, coraz częściej można je znaleźć w domowych apteczkach. Nie bez powodu jest ono nazywane naturalnym antybiotykiem, który skutecznie wzmacnia pracę całego systemu immunologicznego. Na początek warto zastanowić się, czym tak naprawdę jest sam koloid. Najprościej można określić nim mieszaninę składającą się z maleńkich drobinek. Srebro koloidalne uzyskuje się przy pomocy generatorów, dzięki którym wielkość jego cząsteczek jest naprawdę znikoma. Dla porównania, cząsteczka koloidu jest 2000 razy mniejsza od najmniejszej bakterii.

czytaj całość »
Woda zjonizowana alkaliczna i kwaśna - najczęstsze pytania i odpowiedzi.

WODA ZJONIZOWANA ALKALICZNA I KWAŚNA - NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Jakie są właściwości wody alkalicznej i dlaczego jest nazywana „wodą żywą”?

Woda alkaliczna ma lekki ujemny ładunek elektryczny i środowisko alkaliczne. Dzięki tym właściwościom wyzwala naturalne siły organizmu, dodaje energii, stymuluje odnowienie się komórek, lekko podnosi ciśnienie krwi oraz wspomaga proces gojenia się ran. Właśnie dlatego jest ona określana mianem „wody żywej”. W alkalicznej wodzie wypada osad, a jego ilość określa jednocześnie stopień jej zanieczyszczenia wywołanego między innymi tlenkami metali ciężkich czy radionuklidami. Ponadto, woda alkaliczna reguluje ilość wapnia we krwi, dzięki czemu zapobiega powstawaniu wielu chorób. To również najbardziej znany, naturalny przeciwutleniacz.

czytaj całość »
Co zmieniło się w moim domu po zakupie ozonatora ZY-H103?

Co zmieniło się w moim domu po zakupie ozonatora ZY-H103?

Kilka miesięcy temu stałam się posiadaczką ozonatora i jonizatora wody i powietrza ZY-H103. Do pomysłu zakupienia tego ozonatora podeszłam sceptycznie, jednak po kilku miesiącach codziennego używania jestem bardzo zadowolona, że dałam się namówić Mężowi na jego zakup. To niewielkie urządzenie potrafi bowiem sprawiać cuda w domu, a dokładniej poprawiać komfort mieszkania i życia oraz dbać o zdrowie.

czytaj całość »
Dlaczego warto stosować witaminę D?

Dlaczego warto stosować witaminę D?

Witamina D odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym organizmie, dlatego nie można lekceważyć jej niedoboru. Niestety, sporo osób nie zdaje sobie sprawy, w jaki sposób deficyt witaminy D wpływa na zdrowie – tymczasem jest on główną przyczyną wielu poważnych chorób i dolegliwości. Należy podkreślić, że naturalne źródła nie zawsze są wystarczające, dlatego w trosce o własne samopoczucie i kondycję zdrowotną warto pamiętać o stosowaniu dodatkowej suplementacji. 

czytaj całość »
Brzydki zapach w domu: jak się go pozbyć?

Brzydki zapach w domu: jak się go pozbyć?

Na atmosferę w domu składa się całe mnóstwo elementów. Od charakteru jego mieszkańców, przez wygląd mieszkania, design, jak i czystość oraz zapach. Nieprzyjemne zapachy, a nawet fetor wydobywający się z domu gdy tylko otworzymy drzwi, może być wynikiem zaniedbania, ale także może pojawiać się bez winy mieszkańców. Przykry zapach wpływa nie tylko na domowników, ale także gości, dla których fetor jest odpychający. Jak więc usunąć odór z mieszkania i sprawić, by nieświeże powietrze odeszło w zapomnienie, a w pomieszczeniach zawsze panował aromat czystości?

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Okazje.info
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl