Świadome odżywianie. Dieta Ketogeniczna. C. Chacińska

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Purana
Kod produktu: KS-153

Opis

W książce znajdziemy: podstawy dietetyki, gotowe przepisy, jadłospisy, tabele wartości odżywczych, naukę bilansowania jadłospisów, naukę wyliczania proporcji między białkiem, tłuszczem i węglowodanami, oraz wszystko co potrzeba wiedzieć by zastosować dietę ketogeniczną. Oprócz porad z zakresu odżywiania znajdziemy w tej książce techniki pracy z emocjami, podświadomością i umysłem, sposoby na CUD, czyli uzdrowienia Ciała, Umysłu i Duszy. Holistyczne podejście do Człowieka jako całości warunkuje zdrowienie. Poruszana jest również tematyka równowagi kwasowo-zasadowej, dobroczynnych bakterii jelitowych, wpływu witaminy D na zdrowie, odrobaczania, ruchu oraz innych istotnych elementów niezbędnych do uzyskania homeostazy.

Celowo okresowo, do wyzdrowienia wprowadzamy się w stan ketozy, czyli taki stan gdzie nie ma węglowodanów z pożywienia. Mózg, krwinki czerwone potrzebują węglowodanów więc organizm zaczyna produkować ciała ketonowe jako paliwo zastępcze dla mózgu. U dorosłej osoby może to być 30 g węglowodanów na dobę a nawet mniej. Należy zaopatrzyć się w aptece w paski do mierzenia ciał ketonowych w moczu (np. Keto – Diastx firmy Bayer) i sprawdzać ich obecność. Może być tych ciał na jeden krzyżyk, najwyżej dwa. Jeśli jest więcej trzeba przejściowo zwiększyć ilość węglowodanów o 10-15 g na dobę, a ciała ketonowe zmniejszą się lub ustąpią. Nie wolno całkowicie rezygnować z węglowodanów. Każdy dla siebie indywidualnie dobiera swoje zapotrzebowanie na ilość węglowodanów ustalając indywidualnym pomiarem ciał ketonowych w moczu, gdyż każdy jest inny i ma inny metabolizm. Po wyzdrowieniu z choroby nie ma potrzeby dalszego stosowania diety ketogenicznej i stosujemy żywienie niskowęglowodanowe, optymalne.

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Ta książka jest tym pierwszym krokiem do zdrowia. Ja wskazuję drogę do zdrowia, zaś każdy z nas musi tę wiedzę posiąść i zastosować sam, by dojść do samo uzdrawiania. Najlepszy lekarz i doradca to ten którego oglądamy codziennie w lustrze.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Okazje.info
Pobieranie danych...
Sklep internetowy od home.pl