Farba NoEM Electro Protector 3,5 kg

Dostępność: PRZEDSPRZEDAŻ
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 160,00 zł 160.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

Ekran NoEM ekranuje i pochłania nawet 99% szkodliwego promieniowania w zakresie niskich częstotliwości, nie zakłócając przy tym działania sieci komórkowej i Wi-Fi. NoEM to komfort i wygoda użytkowania – działa już po nałożeniu jednej warstwy, zapewnia kryjący i estetyczny efekt, a dzięki białej barwie idealnie nadaje się jako farba dekoracyjna. W przypadku zastosowania farby jako podkładowej wymagane jest dwukrotne pokrycie celem zminimalizowania utraty własności ekranujących. Stosując farbę jako dekoracyjną, farba będzie posiadać właściwości wirusobójcze opisane w Sprawozdaniu, gdzie link znajduje się poniżej.

Do farby NoEM można wprowadzać pigmenty celem uzyskania farby kolorowej.

 

Ekran NoEM ekranuje i pochłania nawet 99% szkodliwego promieniowania w zakresie niskich częstotliwości, nie zakłócając przy tym działania sieci komórkowej i Wi-Fi. NoEM to komfort i wygoda użytkowania – działa już po nałożeniu jednej warstwy, zapewnia kryjący i estetyczny efekt, a dzięki białej barwie idealnie nadaje się jako farba dekoracyjna. W przypadku zastosowania farby jako podkładowej wymagane jest dwukrotne pokrycie celem zminimalizowania utraty własności ekranujących. Stosując farbę jako dekoracyjną, farba będzie posiadać właściwości wirusobójcze opisane w Sprawozdaniu, gdzie link znajduje się poniżej.

Do farby NoEM można wprowadzać pigmenty celem uzyskania farby kolorowej.

 

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który ukazał się w Przeglądzie Technicznym w wydaniu z lutego 2022, a także z sprawozdaniem z analizy wirusobójczości próbek farb. 

 

Właściwości antyelektrostatyczne, pomagają utrzymać ściany w czystości, zapobiegając przyciąganiu brudu i kurzu. Wszystkie te cechy zawarte są w jednym produkcie – NoEM Electro Protector 4 w 1.

Wielogodzinna ekspozycja na pole EM może wpłynąć na zaburzenia koncentracji – NoEM ekranuje i pochłania pole elektryczne, zapewniając bezpieczeństwo i komfort pracy.

Wydajna i kryjąca – wystarczy już jedna warstwa, by uzyskać dobre krycie. Przeznaczona jest do wszystkich rodzajów podłoży mineralnych.

NoEM zapobiega przyciąganiu kurzu i brudu, ułatwiając utrzymanie czystości dużych powierzchni, takich jak kościoły, czy sale konferencyjne.

NoEM jest doskonałą farbą dekoracyjną jak i stanowi idealny podkład pod farby dekoracyjne, umożliwiając szybkie doprowadzenie mieszkania do stanu deweloperskiego.

Właściwości i działanie

NoEM to pierwszy na świecie ekran pola elektrycznego, oparty o Technologię Ceraqion. Zawarte w produkcie naturalne substancje, ekranują szkodliwe pole elektryczne poprzez absorpcję, co skutkuje zmniejszeniem pola ELF (ekstremalnych niskich częstotliwości) w Twoim otoczeniu. 

Ekranowanie pola elektrycznego jest w tym przypadku związane z absorbcją dielektryczną ładunku przestrzennego (Maxwella – Wagnera) oraz polaryzacji dipolowej wody.

NoEM pochłania częstotliwości w zakresie od 0,1 Hz do około  100  kHz – w tym pole sieci domowej 230 V- 50 Hz, natomiast nie zakłóca fal radiowych, telewizyjnych, pozwala też na odbiór sieci komórkowej i Wi-Fi.

 

 

NoEM jest doskonałą farbą dekoracyjną jak i podkładem pod każdy rodzaj farb białych i barwionych stosowanych wewnątrz pomieszczeń. Działa stale w dzień

i w nocy, nie zmieniając swoich właściwości ekranujących. Po kliku latach przy ponownym  malowaniu, aby nie utracić korzystnych właściwości, wskazane jest użycie farby NoEM.

 

Noem to skuteczność i funkcjonalność:

 • ekranuje przez absorpcję szkodliwe pole elektryczne, emitowane zarówno przez urządzenia i instalacje w Twoim domu jak i na zewnątrz (np. linie wysokiego napięcia)
 • ekranowanie nie wymaga uziemienia
 • jest antyelektrostatyczny – zapobiega przyciąganiu brudu i kurzu
 • jest paroprzepuszczalny
 • pełni funkcję wydajnej i kryjącej farby białej
 • sprawdza się jako farba dekoracyjna i podkładowa – wzmacnia podłoże wyrównując jego chłonność i zwiększając przyczepność
 • tworzy matową, gładką powłokę bez spękań
 • przy użyciu jako farba podkładowa zwiększa wydajność farb dekoracyjnych
 • nie chlapie i nie zostawia smug

Noem to uniwersalność stosowania:

 • tynków gipsowych i cementowych
 • cementowo-wapiennych
 • wapiennych
 • cienkowarstwowych tynków mineralnych i akrylowych
 • betonu
 • płyty gipsowo-kartonowej

 

Krok 1. Przygotuj się do malowania

 NoEM jest gotowy do aplikacji bezpośrednio z opakowania. Możesz zmieszać farbę z pigmentami, ale wykonaj test zanim zdecydujesz się na zastosowanie odpowiedniego koloru. W razie konieczności możesz rozcieńczyć farbę wodą do 5%.

Zabezpiecz dokładnie powierzchnie nieprzeznaczone do malowania (okna, drzwi, framugi) i elementy metalowe przed korozją.

W razie pojawienia się jakichkolwiek zabrudzeń, zmyj je obficie wodą.

Aby NoEM był w pełni skuteczny zadbaj o odpowiednią wilgotność pomieszczenia – powinna być większa niż 35%. Optymalna, najbardziej korzystna dla Twojego zdrowia jej wartość to 60%.

 

Krok 2. Aplikuj NoEM na ściany

Nanoś farbę na oczyszczoną powierzchnię, aż do momentu uzyskania jednolitej i równomiernej powłoki. Możesz aplikować farbę również poprzez natrysk mechaniczny.

NoEM działa już po nałożeniu jednej warstwy, jednak w celu zwiększenia jego właściwości ekranujących możesz nanieść drugą warstwę farby.  Nakładaj po wyschnięciu pierwszej warstwy metodą „na krzyż” – zawsze pamiętaj o zachowaniu jednego kierunku nakładania dla danej warstwy.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę otoczenia, która powinna wynosić od +5°C do +25 °C. Przy optymalnej temperaturze +20 °C i wilgotności powietrza 65%, farby schnie ok. 6 h. Niska temperatura i wysoka wilgotność wydłużają czas schnięcia farby.

Narzędzie po malowaniu wyczyść pod bieżącą wodą.

 

Ochrona przeciwko SARS-CoV-2 w pomieszczeniach zamkniętych

Przegląd Techniczny wydanie luty 2022, artykuł: „Farby NoEM – ochrona przeciwko SARS-CoV-2 w pomieszczeniach zamkniętych”

Wynalazcą farby jest polski naukowiec, konstruktor – dr inż. Stanisław Wosiński. Głównym zadaniem wynalazku jest ekranowanie pola elektromagnetycznego przez mechanizm związany z dużą stratnością dielektryczną kompozytu, w którym kluczową rolę odgrywa uwięziona woda. Dalsze badania farby pokazały jej inne właściwości – chodzi o niespotykane dotąd właściwości wirusobójcze i korzyści z tym związane w obecnej pandemii.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

Sprawozdanie z analizy wirusobójczości próbek farb

W celu sprawdzenia, czy ściana pomalowana farbą NoEM Electro Protector może inaktywować wirusy typu SARS-CoV-2, wykonano w laboratorium wirusologicznym firmy ProChimia Surfaces Sp. z o.o. serię eksperymentów. Do przeprowadzenia analizy efektywności inaktywacji cząstek wirusowych, zastosowano referencyjnego wirusa BHV-1, który podobnie jak SARS CoV-2 jest wirusem osłonkowym, co determinuje jego odporność na środki wirusobójcze. Badanie miało na celu ocenę efektywności inaktywacji cząstek wirusowych według metody opartej na wytycznych zawartych w normie ISO 21702 Measurement of antiviral activity on plastics and other non-porous surfaces.

Badanie wykazało znaczący potencjał wirusobójczy farby NoEM z rekomendacją do certyfikacji.

 

Jedno opakowanie farby - 3,5 kg  - 25 m2

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Okazje.info
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl