Jacobs2

Srebro koloidalne – właściwości i zastosowanie

Srebro koloidalne – właściwości i zastosowanie

W XIX wieku srebro koloidalne pełniło ważną rolę w medycynie i chociaż obecnie wiele osób zapomniało o jego efektywnym działaniu, coraz częściej można je znaleźć w domowych apteczkach. Nie bez powodu jest ono nazywane naturalnym antybiotykiem, który skutecznie wzmacnia pracę całego systemu immunologicznego.

Na początek warto zastanowić się, czym tak naprawdę jest sam koloid. Najprościej można określić nim mieszaninę składającą się z maleńkich drobinek. Srebro koloidalne uzyskuje się przy pomocy generatorów, dzięki którym wielkość jego cząsteczek jest naprawdę znikoma. Dla porównania, cząsteczka koloidu jest 2000 razy mniejsza od najmniejszej bakterii.

W jaki sposób wykorzystywano prozdrowotne właściwości srebra na przestrzeni wieków?

Srebro koloidalne jest znane od stuleci – przez wieki było zalecane jako antidotum na wiele dolegliwości. Warto wspomnieć chociażby o medycynie chińskiej i akupunkturze, w której przed około 4000 lat stosowano srebrne igły. Czynnikiem decydującym był fakt, iż srebro działa uspokajająco – w przeciwieństwie do stymulującego złota. Było ono stosowane także w medycynie ajurwedyjskiej – w postaci koloidu, jako antidotum na dolegliwości wątrobowe oraz stany zapalne. W późniejszych latach wykorzystywano je w leczeniu padaczki, chorób wenerycznych, schorzeń skórnych oraz jako środek do zapobiegania infekcjom. Nie bez znaczenia było także działanie przeciwbakteryjne. W XIX wieku naukowcy odkryli, że srebro skutecznie pokonuje szkodliwe mikroorganizmy – nawet podawane w bardzo małych ilościach. W wyniku przeprowadzonych badań udowodniono, że jedynie 0,0000001 procenta jonów srebra wystarczy, aby zniszczyć obecne w wodzie skrętnice. W 1928 roku została upowszechniona metoda katadynowania, czyli filtrowania i zarazem odkażania wody przez srebro. Szybko zyskała ona popularność w przemyśle oraz w basenach. Niestety, wkrótce srebro straciło na znaczeniu i powoli zostało wyparte przez penicylinę oraz inne antybiotyki. Tymczasem w przypadku niektórych szczepów bakterii tylko srebro wykazuje skuteczność, ponieważ antybiotyki szybko się uodparniają na szkodliwe mikroby.

Czy srebro koloidalne jest bezpieczne dla zdrowia?

Warto zaznaczyć, że srebro koloidalne można stosować praktycznie bez ograniczeń – koloid niemalże nie powoduje skutków ubocznych. Wiele osób z dystansem podchodzi do tego typu metod leczenia z obawy przed zniszczeniem również korzystnych bakterii. W rzeczywistości jednak srebro koloidalne nie jest wchłaniane przez jelito grube, w którym znajdują się „dobre” bakterie – o ile nie zostanie specjalnie nakierowane.

Medyczne zastosowanie srebra koloidalnego i jego skuteczność w leczeniu

Ponieważ zwykłe, chemiczne antybiotyki nie zawsze są skuteczne w leczeniu, naukowcy jakiś czas temu prowadzili prace mające na celu udowodnienie efektywnego działania srebra. Dzięki temu wiemy, że jest ono niezastąpione w przypadku chorób oczu, chorób dróg oddechowych, schorzeń skóry, a nawet poważniejszych chorób układu nerwowego i narządów ruchu. Badania wciąż są prowadzone, dlatego na pewno niebawem dowiemy się o nowych sposobach zastosowania tego alternatywnego leczenia. Srebro, ze względu na silne działanie antybakteryjne, jest niezastąpione przy zwalczaniu chorób wywołanych wirusem opryszczki, gronkowcem, paciorkowcem, pasożytami, wirusem brodawczaka ludzkiego, salmonellą, pałeczką Legionella, bakteriami Shigella, dwoinką rzeżączki czy różnymi rodzajami grzybów. W praktyce, jest zalecane m.in. przy leczeniu: sepsy, cukrzycy, gruźlicy, wrzodów, trądu, malarii, biegunki, łojotoku, trądzika, czyraków, krztuśca, grypy, zapalenia płuc, pokrzywki, brodawek, świądu, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, polio, tężca czy tyfusu. Należy także podkreślić szerokie spektrum działania przeciwzapalnego. Srebro koloidalne jest zalecane nie tylko jako lek, ale także jako środek zapobiegawczy, który znakomicie wzmacnia cały układ odpornościowy. Warto wspomnieć także o jego skuteczności w leczeniu ran – jony srebra w plastrach i okładach dodatkowo wpływają na przyspieszenie powstawania zdrowej tkanki nabłonkowej. Aktualnie naukowcy pracują nad wpływem srebra koloidalnego na organizm osób chorych na AIDS – być może niedługo jego skuteczność zostanie potwierdzona także w tym przypadku.

Dlaczego srebro koloidalne jest skuteczne w leczeniu?

Srebro koloidalne jest najlepszym środkiem na pokonanie zarazków chorobotwórczych. W praktyce, działa ono niczym antybiotyk – ale w przeciwieństwie do chemicznych medykamentów nie niszczy naturalnej flory organizmu i nie wywołuje niepożądanych skutków.

Na skuteczność srebra koloidalnego działa także fakt, iż można stosować je na wiele sposobów. Dla przykładu, w przypadku chorób skórnych, ran czy otarć najlepsze będzie zewnętrzne aplikowanie. Ponieważ można je również przyjmować doustnie, sprawdzi się przy zwalczaniu drożdżaków, pasożytów czy dolegliwości układu trawiennego. Mieszaniną na bazie srebra można także płukać gardło. W przypadku chorób oczu srebro koloidalne najlepiej aplikować w kroplach. W zależności od rodzaju dolegliwości, można także podawać je doodbytniczo lub dopochwowo.

Dawkowanie srebra koloidalnego powinno być dostosowane do charakteru schorzenia. Należy nadmienić, że współczesne metody jego pozyskiwania zapewniają mu jeszcze lepszą skuteczność. Nie zawiera ono soli czy protein, ponieważ nad jego jakością czuwają nowoczesne generatory, które jednocześnie zapewniają mu postać koloidu. Do jego produkcji należy stosować wodę destylowaną z apteki, wolną od metali ciężkich.

Srebro koloidalne – zastosowanie w gospodarstwie domowym

Poza medycznym zastosowaniem srebro jest niezastąpione również w gospodarstwie domowym. Warto wspomnieć chociażby o skuteczności w utrzymywaniu świeżości artykułów spożywczych czy w zwalczaniu nieprzyjemnych zapachów.

Srebro koloidalne może być stosowane także u zwierząt. Dla przykładu, jego skuteczne działanie okaże się niezastąpione przy leczeniu ran po pogryzieniu, do których wdało się zakażenie. Srebro koloidalne można także dodawać do paszy. Tak jak u ludzi, tak i u zwierząt jest ono skuteczne przy zwalczaniu różnych stanów infekcyjnych. Jest ono zalecane również przez hodowców roślin. Z jego pomocą można szybko pozbyć się grzybów czy wirusów będących głównych źródeł chorób roślin – w tym także kwiatów doniczkowych.

Jak w warunkach domowych można wytworzyć wodę srebrną?

Woda srebrna jest niezastąpiona w leczeniu wielu dolegliwości, dlatego warto skusić się na urządzenia umożliwiające wyprodukowanie jej w domowych warunkach. Dzięki niektórym modelom jonizatorów okaże się to banalnie prostym zadaniem. Świetnym wyborem są między innymi Jonizatory Wody Aquator Silver oraz Aquator Silver MINI. Oba urządzenia są wyposażone w dodatkową elektrodę srebrną, dzięki której można szybko wytworzyć wodę srebrną – do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Stężenie otrzymanego płynu może wynosić od 0,01 um do 2 um. Te nowoczesne jonizatory są dostępne również w naszym sklepie - zachęcamy do zakupu

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Okazje.info
Pobieranie danych...
Sklep internetowy od home.pl