Produkt dnia
Ozonator Jonizator wody i powietrza ZY-H103
Ozonator Jonizator wody i powietrza ZY-H103

359,00 zł

Cena regularna: 399,00 zł

Jonizator wody Biontech BTM-505N Ultimate 7
Jonizator wody Biontech BTM-505N Ultimate 7

5 497,00 zł

szt.
Lampa z UVA UVB PODCZERWIEŃ  SUNLUX 160W E27 0 DOMOWE SŁOŃCE
Lampa z UVA UVB PODCZERWIEŃ SUNLUX 160W E27 0 DOMOWE SŁOŃCE

89,00 zł

Cena regularna: 99,90 zł

szt.
Suszarka do warzyw owoców DH02 - dehydrator
Suszarka do warzyw owoców DH02 - dehydrator

1 390,00 zł

szt.
OZONATOR MF1028 28G
OZONATOR MF1028 28G

999,00 zł

Cena regularna: 1 990,00 zł

szt.
Tabletki potasowe 126 tab. Dr. Jacobs
Tabletki potasowe 126 tab. Dr. Jacobs

69,00 zł

szt.
ZJONIZOWANA WODA ALKALICZNA W WALCE Z DNĄ MOCZANOWA I ZAKWASZENIEM ORGANIZMU

ZJONIZOWANA WODA ALKALICZNA W WALCE Z DNĄ MOCZANOWA I ZAKWASZENIEM ORGANIZMU

Dna moczanowa (zwana też podagrą lub artretyzmem) to poważna choroba metaboliczna, która powoduje silne stany zapalne słabo unaczynionych tkanek i stawów. Nieleczona dna moczanowa prowadzi często do bardzo poważnych powikłań oraz silnych stanów bólowych, które nasilają się wraz z postępem choroby. To wyjątkowo nieprzyjemne schorzenie dotyka coraz więcej osób. Nieprawidłowa dieta i dynamiczny tryb życia współczesnego człowieka prowadzi do nadmiernego zakwaszenia organizmu, co może być bezpośrednią przyczyną zachorowania na dnę moczanową. Czy istnieją metody, które pomagają walczyć z tą chorobą?

Czynnikiem odpowiedzialnym za artretyzm jest hiperurykemia, czyli podniesione stężenie kwasu moczowego we krwi. Z takim stanem mamy do czynienia, gdy kwas moczowy produkowany jest w nadmiernych ilościach lub w sytuacji, gdy nerki nie są w stanie wydalić go z organizmu. Przyczyn hiperurykemii może być kilka. Istotnym czynnikiem odkładania się kwasu moczowego mogą być uwarunkowania genetyczne, niektóre choroby lub przyjmowanie pewnych leków. Najczęściej jednak winą za ten stan obarczona jest niewłaściwa dieta, brak ruchu i nadużywanie alkoholu, co prowadzi do spowolnienia procesów metabolicznych i silnego zakwaszenia krwi.

Podagra najczęściej objawia się stanami zapalnymi stawów – najczęściej jest to staw podstawy palucha, ale dolegliwości dotyczyć mogą także innych stawów kończyn dolnych lub górnych. Związane jest to z faktem, że sole kwasu moczowego odkładają się właśnie w stawach, prowadząc do stanów zapalnych, obrzęków i nasilającego się nocą bólu. To jednak nie koniec – po dłuższym czasie, choroba może prowadzić do poważnych uszkodzeń tkanek. Nadmiar soli kwasu moczowego negatywnie wpływa także na nerki, komórki mózgowe i układ nerwowy człowieka, co może skutkować chorobami krążenia, bezsennością lub nerwicami.

Największym problemem z dną moczanową, jest brak skutecznych środków farmakologicznych, które pozwalałby efektywnie walczyć z objawami choroby. Leczenie podagry w większości przypadków ogranicza się do przyjmowania silnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Niestety w tym wypadku do czynienia mamy z błędnym kołem – wspomniane medykamenty powodują bowiem jeszcze silniejsze zakwaszenie organizmu, w efekcie bardziej szkodząc niż pomagając.

Najnowsze dokonania w dziedzinie badania tej choroby pokazują jednak, że z dną moczanową można efektywnie walczyć bez leków, zastępując medykamenty odpowiednią i zbilansowaną dietą. Tak zwana wegańska dieta alkaliczna, może zatrzymać proces powstawania kryształków moczanu we krwi, ale nie każdy jest w stanie poddać się restrykcyjnym ograniczeniom żywieniowym, jakie niesie za sobą ta metoda.

Lekarze zgodni są do tego, że aby uniknąć dny moczanowej, należy zadbać o:

  • prawidłową wagę ciała;
  • odpowiednie nawodnienie organizmu;
  • dietę bogatą w witaminy i alkaliczne minerały (sód, wapń, itp.);
  • ograniczenie alkoholu i tytoniu;
  • utrzymanie dobrej kondycji fizycznej.

 

Można jednak wykorzystać inną metodę walki z dną moczanową. Celem specjalnie opracowanej diety jest alkalizacja organizmu i zmiana pH krwi na bardziej zasadowe. Najnowsze badania jasno pokazują, że podobne efekty może wywołać przyjmowanie zjonizowanej wody alkalicznej, która posiada wszelkie cechy niezbędne do zwalczania dny moczanowej.

Alkaliczna woda zjonizowana w walce z podagrą

Zasadowa woda zjonizowana odróżnia się od zwykłej wody odczynem i strukturą – jej terapeutyczne działanie potwierdzają liczne badania i testy. Największymi jej zaletami są:

  • Zasadowy odczyn, który pozwala skutecznie walczyć z niebezpiecznym zakwaszeniem organizmu i odkładaniem się kryształków kwasu moczowego.
  • Struktura ułatwiająca nawadnianie tkanek i komórek – mniejsze skupiska cząsteczek wody w wodzie zjonizowanej znacznie łatwiej penetrują błony komórkowe.
  • Niskie napięcie komórkowe, które ułatwia rozpuszczenie kryształów kwasu moczowego.

 

Skąd jednak bierze się zjonizowana woda alkaliczna i dlaczego warto się nią zainteresować?

Badania naukowe pokazują, że to właśnie zakwaszenie organizmu jest główną przyczyną dny moczanowej oraz wielu innych schorzeń i dolegliwości. Zjonizowana woda alkaliczna produkowana jest z użyciem specjalnych urządzeń, zwanych jonizatorami wody. Stosuje się w nich proces elektrolizy, przeprowadzany z pomocą odpowiednio zaprojektowanych elektrod, które sprawiają, że zwykła woda poddana działaniu jonizatora rozdzielana jest na wodę kwaśną i alkaliczną. Współczesne urządzenia tego typu działają szybko i mają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu technologię jonizowania wody można było przenieść z instytutów badawczych do domów osób pragnących samodzielnie i skutecznie zadbać o stan swojego zdrowia.

Zakup jonizatora to szansa na podjęcie efektywnej walki z nadmiernym zakwaszeniem krwi i pozbycie się nadmiarów kwasu moczowego. Największą zaletą tej metody jest jej prostota i bezpieczeństwo. Alkaliczna woda zjonizowana – w przeciwieństwie do środków farmakologicznych – nie ma skutków ubocznych i może być przyjmowana przez osoby w każdym wieku.

Alkaliczna woda zjonizowana powstaje w wyniku procesu elektrolizy. Jonizator wody nadaje jej odpowiedni odczyn i strukturę, zmieniając zwykłą wodę w płyn o charakterystyce niezwykle przyjaznej organizmowi człowieka. Oczywiście pojedyncza dawka to o wiele za mało, aby poradzić sobie z problemami zdrowotnymi. Jak w większości kuracji, niezwykle ważne jest tutaj zachowanie optymalnych dawek i systematyczność. Najlepsze efekty daje przyjmowanie od 2 do 3,5 litra alkalicznej wody zjonizowanej dziennie. Dla obliczenia idealnej dawki, należy wziąć pod uwagę masę ciała. Na każdy kilogram wagi, przypadać powinno dziennie 30 ml wody zjonizowanej.

Kuracja zjonizowaną wodą alkaliczną

Badania pokazują, że już 30-dniowa kuracja powoduje znaczny spadek poziomu kwasu moczowego we krwi oraz spadek lub całkowity zanik występowania poważnych stanów bólowych. Regularna terapia wodą alkaliczną sprawia, że po pewnym czasie znikają wszelkie problemy z dną moczanową. Prof. Shirahata Sanetaka z Uniwersytetu w Kiusiu (Japonia) w roku 2012 w jednej ze swoich prac, pokazał, że u osób pijących zjonizowaną wodę alkaliczną znacząco zmniejsza się zawartość kwasu moczowego we krwi. Inni lekarze także badają „fenomen zjonizowanej wody alkalicznej” i otrzymują podobne wyniki. Dr H. Hayashi, i dr M Kawamura w swoich raportach potwierdzają, że u chorych na dnę moczanową, którzy pili zjonizowaną wodę alkaliczną także zauważyli zmniejszanie się zawartości kwasu moczowego we krwi.

Proces przygotowywania alkalicznej wody zjonizowanej jest szybki i prosty. Jonizator wody to urządzenie, które cały proces wykonuje samodzielnie, a jego obsługa jest bardzo łatwa. Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty daje połączenie terapii wodą alkaliczną z bardziej zbilansowaną dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

Metoda oparta na zasadowej wodzie nie jest nowa. Japońscy naukowcy dawno już dokładnie zbadali skład, strukturę i działanie wody alkalicznej, potwierdzając, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań problemu zakwaszenia organizmu. Dlatego też pierwsze, jonizatory wody powstały w Japonii i Korei Południowej, gdzie aktualnie używane są w placówkach medycznych, szpitalach i sanatoriach. Również miliony osób prywatnych korzysta z jonizatorów w domach, dbając o zdrowie i profilaktykę chorób związanych z niewłaściwym pH krwi. W Japonii i Korei Południowej jonizatory wody są zarejestrowane jako urządzenia medyczne, ponieważ zdrowotne działanie zjonizowanej wody jest poparte tam wieloma badaniami.

Technologia jonizacji wody udowodniła swoją przydatność w walce z dną moczanową, a urządzenia tego typu zaczynają stawać się popularne także w Europie. Coraz więcej osób decyduje się na picie alkalicznej wody zjonizowanej w celach terapeutycznych lub profilaktycznych.

Czy warto zdecydować się na własny jonizator wody?

Dla osób cierpiących na dnę moczanową, jonizator wody może być najlepszym sposobem na walkę z nagromadzeniem kwasu moczowego we krwi i stawach. Największą zaletą tej metody jest jej całkowite bezpieczeństwo. Środki farmakologiczne nigdy nie pozostają obojętne dla organizmu, podczas gdy czysta, zjonizowana woda alkaliczna posiada same pozytywy. Zwalczanie podagry i innych schorzeń spowodowanych zakwaszeniem organizmu nigdy nie było prostsze. Wystarczy posiadać jonizator, który napełnić można wodą wodociągową lub źródlaną. Poza samym urządzeniem potrzebna jest odrobina dyscypliny i systematyczności – wtedy można mieć pewność, że potwierdzone naukowo działanie alkalicznej wody zjonizowanej przyniesie efekty.

Zapraszamy do zapoznania się się z szeroką gamą jonizatorów wody w naszym sklepie:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Okazje.info
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl