IONEX - pokojowy jonizator powietrza

Dostępność: brak towaru
Cena: 665,00 zł 665.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Towar wyprzedany

Jonizator powietrza Ionex

Jonizator powietrza Ionex jest nowoczesnym urządzeniem o wysokiej jakości. Na uwagę zasługuje nie tylko funkcjonalność, ale i bardzo atrakcyjny wygląd. Elegancki design i kompaktowe gabaryty świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu.

Dzięki jonizatorowi Ionex z łatwością można zadbać o czyste powietrze w całym mieszkaniu, wzbogacone korzystnymi dla zdrowia jonami ujemnymi. Ich skuteczność polega nie tylko na usuwaniu kurzu, pleśni czy grzybów, ale także substancji rakotwórczych, mikrocząsteczek spalin, dymu nikotynowego, bakterii i wirusów.

Urządzenie działa bezobsługowo i aktualnie jest jednym z najbardziej efektywnych sprzętów tego typu. Do jego kluczowych zalet należy zaliczyć:

- cichą pracę

- nieemitowanie szkodliwego dla zdrowia ozonu

- skuteczność w walce z wieloma dolegliwościami zdwotnymi

- pozytywny wpływ na samopoczucie

Poniżej wyniki testu z wykorzystanie przyrządu pomiarowego. Test przeprowadzony na działanie jonizatora w pomieszczeniu o podwyższonym stężeniu zawieszonych pyłów; pomiar działania Jonizatora IONEX na likwidację groźnych pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10.
Pomiary wykonane na początku stycznia w Warszawie w przychodni zajmującej się leczeniem alergii.
Już po ok. 1h działania Jonizatora Powietrza IONEX wartość pyłów obniżyła się wg zdjęć:

Jonizator powietrza IONEX TEST

Jonizator powietrza IONEX emituje jony ujemne, są to niewidzialne cząstki – atomy lub cząsteczki różnej materii w powietrzu, z ujemnym ładunkiem elektrycznym. Jony ujemne wpływają na ludzi w sposób ożywczy i relaksujący. W mieszkaniu różne urządzenia, w tym elektryczne, komputery, telewizory i inne tworzą niekorzystnie - dodatnio naładowane cząsteczki. Są to cząstki, które pogarszają nasze samopoczucie, nasilają zmęczenie, często bóle głowy, mogą powodować utrudnienia w oddychaniu i tym podobne symptomy. Cząstki te unoszą się w powietrzu, a my je wdychamy. Jony ujemne, które są emitowane przez jonizator wiążą dodatnie cząstki – brud, kurz, formaldehyd, wydzieliny z żywicy, cząsteczki stałe w dymie papierosowym, wirusy, bakterie, zapachy, odchodów roztoczy, martwe cząstki skóry, etc. – rozładowywują je w taki sposób, że te opadają na podłogę, półki itp., tym samym są eliminowane z wdychanego powietrza. Uniemożliwia to osadzaniu się wszystkich tych zanieczyszczeń w płucach i zapobiega chorobom zakaźnym. Jonizator powietrza przywraca odpowiednią proporcję jonów ujemnych do jonów dodatnich czyli eliminuje tzw. elektrosmog.Urządzenie Ionex pomoże wzmocnić naturalny system obronny organizmu.

Niewątpliwą zaletą jonizatora Ionex jest gwarancja emitowania maksymalnej ilości jonów ujemnych. Jednocześnie jest to urządzenie bezgłośne, zalecane nawet w przypadku działania terapeutycznego. Jony ujemne pełnią funkcję relaksującą i zbawiennie wpływają na kondycję całego organizmu.

Jonizator powietrza Ionex jest bardzo korzystny dla zdrowia, ponieważ emituje jony ze szczotki węglowej i tym samym – nie wydziela szkodliwego dwutlenku węgla i ozonu jak jonizatory z iglicami metalowymi, gwarantuje długotrwałe zdrowotne użycie.  Warto zwrócić uwagę na jego stosunkowo małe gabaryty – produkt nie zajmuje dużo miejsca, dlatego z łatwością można go ustawić na dowolnej półce, zabrać na wczasy lub do pracy. Kompaktowa obudowa nie posiada dodatkowych elementów, takich jak filtry. Niewątpliwym atutem jest także bardzo prosta, intuicyjna obsługa.

Urządzenie Ionex działa w oparciu o naturalny system oczyszczania powietrza. Emitowane przez nie jony ujemne mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu – są zalecane w przypadku chorób oskrzeli, dolegliwości alergicznych, a nawet nadmiernego pocenia się. Jonizator okaże się skuteczny także w regulowaniu ciśnienia krwi oraz pracy serca. Urządzenie jest świetnym wyborem dla osób zmagających się z bezsennością i uczuciem wyczerpania.

Jonizator Ionex pracuje przez całą dobę i potrafi w ciągu zaledwie trzech godzin oczyścić powietrze w pomieszczeniu o metrażu 50 m2. Częstotliwość jego stosowania powinna być uzależniona od specyfiki danego wnętrza i gęstości zanieczyszczeń. To małe i zarazem bezgłośne urządzenie z powodzeniem może pracować nawet podczas snu. Na pewno wiele osób zwróci uwagę na jego atrakcyjny design oraz wytrzymałość – jonizator Ionex ponad 10 lat będzie sprawdzać się w swojej roli.

Ilość jonów ujemnych produkowanych przez jonizatory powietrza IONEX została zmierzona w Instytucie Jozef Stefan i w porównaniu z innymi jonizatorami powietrza badania wykazały, że jonizator IONEX wydziela maksymalną ilość jonów ujemnych. Działa zupełnie bezgłośnie i nie ma efektów ubocznych w postaci zapachu ozonu - co może przeszkadza w przypadku większości jonizatorów dostępnych na rynku.

Ze względu na jakość produktu Lorena Leonardos została nominowana do nagrody przedsiębiorca roku.

Firma IONEX rejestruje informacje od klintów na temat korzystnego wpływu jonów ujemnych. Na podstawie obserwacji efektów pozytywnego działania jonizatorów powietrza IONEX, także wielu, lekarzy staje się użytkownikami tych jonizatorów, oraz poleca ich używanie swoim pacjentom.

Zaletą jonizatora IONEX jest to, że:

  • łatwo można znaleźć miejsce dla niego na wyższych powierzchniach,
  • przewieźć go do pracy,
  • wziąć na wakacje,
  • mieć w podróży, itp.

 

INSTRUKCJA UŻYCIA

Umieść jonizator IONEX w najwyższej możliwej pozycji z wylotem (szczotka węglowa) skierowanym na pokój. Pole elektromagnetyczne tworzone jest przez każde urządzenie podłączone do sieci elektrycznej. Jonizator IONEX generuje tylko 14-centymetrowe pole elektromagnetyczne, dzięki czemu, bez żadnych konsekwencji, może być umieszczony na stoliku nocnym. Urządzenie powinno być zainstalowane tak, aby wylot jonów ujemnych skierowany był na pomieszczenie. Nie zalecane jest instalowanie jonizatora IONEX na przykład na telewizorze, ponieważ absorbuje on jony ujemne.

Jak jonizator wpływa na otoczenie i człowieka?

Jonizator w sposób naturalny oczyszcza powietrze, czego nie zrobi żaden inny filtr. Eliminuje submikronowe cząsteczki, które osadzają się w płucach.

Ponadto, jony ujemne mają korzystny wpływ na ciało, redukują pocenie się, choroby oskrzeli jak astma oskrzelowa, alergie i pewne skutki stresu. Regulują one także ciśnienie krwi, bicie serca i poprawiają koncentrację. Oprócz tego korzystnie wpływają na samopoczucie oraz lepszy sen.

Jonizator IONEX może pracować 24 godziny na dobę. Na powierzchni 50 m2 oczyszcza powietrze w ciągu trzech godzin. Jeśli powietrze jest silnie zanieczyszczone, w celu zapewnienia gruntownego oczyszczenia, można użyć jednocześnie kilku urządzeń. Po oczyszczeniu zalecane jest przesunięcie jonizatora IONEX do innego miejsca. Sprawdzając wynik działania: gdy światło wchodzi do pokoju, w powietrzu nie widać cząsteczek np. kurzu.

W jaki sposób możemy utrzymać jonizator IONEX?

Odłączyć jonizator IONEX od sieci elektrycznej i po prostu wytrzeć lekko wilgotną szmatką. Zalecane jest również czyszczenie bezpośredniego otoczenia pracy jonizatora, jako że znajduje się tam większość zanieczyszczeń z powietrza. Częstotliwość czyszczenia urządzenia zależy od ilości zanieczyszczeń w powietrzu.

Urządzenie to pracuje bezgłośnie, dlatego z powodzeniem może być używane w sypialni podczas snu !!!

Mocne strony:

  • Jest najsilniejszy na rynku 45mln. jonów ujemnych cm3/sek. i dlatego jest najlepszym instrumentem łagodzenia problemów z astmą, alergiami i chorobami związanymi z nadciśnieniem.

  • Jest to najmniejszy na świecie jonizator (11×4,5 cm, około 0,50 kg), można łatwo znaleźć miejsce dla niego, nosić ze sobą do pracy lub zabierać na wakacje – to jest bardzo ważne dla osób cierpiących na astmę i choroby alergiczne.

  • Jest to całkowicie bezgłośny i można go stosować także podczas snu.

  • Nie emituje niezdrowego ozonu.

  • Jego żywotność wynosi ponad 10 lat.

  • Jego estetyczny design pasuje do wystroju mieszkania.

 

Specyfikacja techniczna:

 

Napięcie zasilania AC 220_240 V, 50/60Hz
Znamionowy pobór mocy 1,6 W
Emisja jonów ujemnych  do 45 mln w cm3/s
Napięcie jonizatora 4500 V
Całkowity zasięg W całym domu lub mieszkaniu, jeśli jest przenoszony z jednego pomieszczenia do drugiego
Skuteczny zasięg 8 m
Waga 500g
Wymiary Średnica 11 cm, wysokość 4,5 cm
Gwarancja producenta

24 miesięcy: świadczenia gwarancyjne wg. załączonej
karty gwarancyjnej

Uwaga:

 Jonizator IONEX przeszedł wszystkie wymagane badania homologacji typu i pomiary jonów ujemnych instytutu Jožefa Stefana w Lublanie (Słowenia).

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Okazje.info
Pobieranie danych...
Sklep internetowy od home.pl